Duben 2010

Můj manga tarot

30. dubna 2010 v 1:01 | Pino |  Magie
Konečně jsem po dlouhé době našla tarot, který mi stoprocentně sedí. Moje lovení Lunatic tarotu se nakonec stalo neúspěšným a jediné, co z něho zbylo, je tapeta v mém mobilu. Takže jsme s Iš už ze zoufalství vlezly opět do Luxoru a hle... přece jenom jsme uspěly. 

Vykládat teprve začínám, ale už mi pár výkladů vyšlo, takže jsem ráda. Zajímavý je, že mi odmítaj říkat budoucnost. Ale možná je to taky tím, že budoucnost znát nechci, tak mi to neukáže ani u druhých. U minulosti se taky zdráhají. Jinak jsou ale hrozně miloučký. Pomůžou, poradí a ještě k tomu i povzbudí. Jsem na ně náležitě hrdá. 

síla
milenci
soud
smrt
Eso mečů
Pětka holí

Moře

27. dubna 2010 v 18:06 | Pino |  Téma týdne

Ooo moře. Ta velká slaná kaluž, která každé léto láká tisíce plavců do své náruče. Tak ta není nic pro mě...

Ano, bohužel se opravdu nebudu rozplívat nad nekonečností krásného moře. Byla jsem tam jednou. Ve Španělsku. Měli jsme zrovna docela štěstí, protože jsme narazili na pláž, kde nebylo moc lidí a hlavně tam nebyly medůzy, žraloci ani jiní životu nebezpeční živočichové. Takže ideál pro každého turistu. Ovšem já jsem místo solené vody toužila po památkách. Jo, jsem ten typ, co si vezme batoh a prozkoumá všechny krásy země. Teda pokud má k tomu dostatečnou hotovost, čas a fyzičku. Nakonec jsme naštěstí zvládli oboje. Bála jsem se, že se celý dny nezvedneme z ručníku. Z nějakého zvláštního důvodu si v moři nepřijdu jako ryba ve vodě. Asi to bude tím, že jsem pravá češka. Spíš by ze mě byl vodník, než obnažená mořská panna. 

Jinak když vezmu moře z druhého pohledu, což je z pohledu nezúčastněného pozorovatele, tak je to určitě velice fascinující a inteligentní prostředí. Mám za to, že většina delfínů používá k přemýšlení opravdu mozek, což se například o některých lidech říct nedá. A ty nejhlubší hlubiny všech hlubin bezpochyby skrývají tajemství, které by nám všem vytřeli zrak. Nedivím se lidem, co milují potápění. Určitě bych ho milovala taky, ale u nás bych potřebovala na brýle stěrače a v moři se bojím, když jdu pod vodu víc jak metr. Ale musí to být super! Hromadu rybiček, co se prohání sem a tam (teď mě napadlo, že vlastně ani nevím, jakým způsobem ty houfy rybek zůstávájí u sebe... první vede?), adrenalin, když kolem začne kroužit žralok... 

Každopádně je otázka času, kdy nás moře pěkně do těch hlubin spláchne. Házet všechen odpad do moře... no fujky. Tohle přece žádný normální živočich dělat nemůže! 

O mně

27. dubna 2010 v 17:58 | Pino
Akito
Zdravím všechny, kteří zabloudili na můj blog. 

Je slušnost se nejdříve představit, než tu začnu o něčem polemizovat. Ovšem maminka s tatínkem mě naučili, abych na internet o sobě psala co nejmíň (to jako kdybyste mě někdo chtěl za moje názory kopnout, bo mě přepadnout ve spánku). Proto jenom ve zkratce.

Moje "pracovní" přezdívka je Aeon. Pracovní z toho důvodu, protože mě pod ní najdete jenom na internetu. Jinak mi přátelé říkají Pino, podle Pino no Usagi z Ergo Proxy. Je mi dvacet let a pocházím ze středočeského kraje. 

Záliby napíšu pěkně stručně též:
- knížky
- fantasy
- magie

A možná něco víc... 

Baccano!

27. dubna 2010 v 11:39 | Pino |  Doporučená anime

Upřímně řečeno, kdybych na Baccano! nenašla tohle AMV, tak bych se na něj nejspíš ani nepodívala. A důvod? No protože mafiáni a prostřílený hlavy nejsou zrovna moje parketa. Každopádně tohle music video tomu dodalo takový šmrnc, že jsem neodolala. A určitě nelituju.

Na animaci jsem si musela ze začátku dost zvykat. Je to nejspíš tím, že jsem se s ní ještě nesetkala. První díl je takový... no hodně úvodní. Vlastně do toho příběhu vůbec nezapadá. Spíš je to taková klouzačka do děje. Ale to, co následuje potom, se dá opravdu přiřadit k zběsilé jízdě luxusním rychlíkem. Propletené osudy hromady osob, které jsou ale vysvětleny tak jasně, že se v tom prostě nedá ztratit. A kdo říká, že se dá, tak na to určitě koukal a přitom psal úkoly...

A o čem to vůbec je? 
Do expresu Flying Pussyfoot nasedají tři mafiánské rodiny, dva blázniví zlodějíčci, pár nesmrtelných a děsivý zabiják Rail Tracer. Takže je úplně jasné, že tahle cesta ani nemůže být klidná. Všechno se semele v krvavou řež, ve které přežijou jen ti s hodně velkým štěstím nebo ti, co nejsou lidé. Víc se to shrnout nedá, protože bych už prozrazovala příběh a to se mi moc nechce. Jen se podívejte sami.

Baccano! je 13tidílná série z roku 2007. Originální nápad je od Narita Ryouga, který v roce 2010 vydává novou tv sérii Durarara! 

Anime je kompletně přeloženo na www.anime.akihabara.cz